edulugu ehitus

Kuidas hoiab OÜ Vanalinna Ehitus enda objektijuhtide väärtusliku aega kokku?

OÜ Vanalinna Ehitus on 2001. aastal asutatud Eesti ehitusettevõte, mille tegevuspiirkond on Eesti, Soome ja Rootsi. Ettevõtte põhitegevusalad on ehituslik peatöövõtt, fassaaditööd, maalritööd ja puidu restaureerimine.

Selleks, et pidevalt arenevas ettevõttes suudaksid meeskonnaliikmed pakkuda uuenduslikke ja nutikaid lahendusi, peavad kõikide liikmete töötunnid olema väga läbimõeldud ning efektiivselt kasutatud.

Enda positiivset kogemust tarkvara Begin kasutamise kohta on sel korral meiega jaganud OÜ Vanalinna Ehitus objektijuht Mati Pärn.

Nagu enamikes ettevõtetes, kasutasid ka OÜ Vanalinna Ehitus juhid enda objektidel tehtavate töötundide ning tööde haldamiseks tunnilehtesid – töötajad täitsid iga päev pabereid ning esitasid need juhtidele nädalate kaupa.

Kuna ehituses ei mõõdeta ainult töötatud tunde, vaid ka tehtud tööd tükkides, on topelt arvestuse pidamine paberil tülikas nii töötajale kui ka juhile. Töötaja pidi ühe päeva kohta täitma nii tehtud töötunnid kui ka kõik tehtud tööd koos ühikutega, kui palju ta mida valmis jõudis.

Objektijuhtidel tuli saadud paberite põhjal kokkuvõtted teha nii palgaarvestajale kui ka endale, et veenduda, kas objekt püsib ajakavas ning eelarves. Segali esines ka juhtumeid, kus töötaja enda tunnilehe kaotas, mistõttu tuli algsed andmed kuidagi taastada. Mõlemale poolele oli kirjeldatud viisil tegevus ebamugav, riskantne ning äärmiselt ajakulukas.

„Begin OÜ tarkvara kasutuselevõtuga suutsime säästa pea 99% objektijuhtide tundidest, mis kulusid iga kuu paberil olevate tunnilehtede Excelisse kandmisele ning läbitöötamisele. 1% jäi siiski käsitööks, kuid viriseda peab ju alati saama,“ naljatab Pärn.

Ka töötajatele on peale nutirakenduse selgeks saamist asi tunduvalt mugavam ning kiirem, kuna „tunnileht“ ehk nutirakendus on enamjaolt kõigil alati taskus.

„GPS-i abil asukoha nägemine hoiab kokku hulga tunde, mis varasemalt tunnilehtedele kirjutati.“

Enne puudus kontroll ja ülevaade, kas töötajad ka reaalselt tunnilehel kirjutatud aegadel objektil viibisid. Suurte objektide puhul oli seda võimatu ka jälgida. Begini tarkvaraga seda muret enam ei ole, kuna digitaalsel tunnilehel on selgelt näha, kus töötaja enda tööaega alustab ja lõpetab.

„Nii mõnelgi objektil tulid alguses paarisajatunnised erinevused tunnilehtedel esitatud ning süsteemis registreeritud aegade vahel,“ sõnab Mati rahuloleval toonil.

„Lisaks oli tarkvara kasutuselevõtt üsna murevaba, kuna palju sai suheldud klienditoega, kes alati aitas ja õpetussõnu jagas. Veidi läks aega, kuni töötajad selle omaks võtsid – nagu kõikide uute asjadega –, kuid nüüdseks on kõik paika loksunud ning keegi sarvi enam vastu ei aja,“ lausus Mati rõõmsal toonil vestluse lõpetuseks.

Tööajaarvestus läbi mobiilirakenduse

Parem ülevaade ja ajaline kokkuhoid tööajaarvestuses
Kerttu Tuurma
01.09.2020

Populaarsemad

Proovi ja säästa oma aega ja raha

Oled juba Begini kasutaja?

Logi sisse Proovi tasuta
Wave